خانه / یاد داشت مهمان / نماینده تحمیلی خبرگان در هرمزگان

نماینده تحمیلی خبرگان در هرمزگان

انتخاب جناب آقای روح الله صدر الساداتی اولین گراه انتخاباتی توسط برخی خواص ساکن در استان هرمزگان نیست اما می تواند آخرین گراه انتخاباتی در استان هرمزگان باشد.
سال ۹۴ برخی خواص ساکن هرمزگان تصمیم گرفتن مردم را به انتخاب نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری توصیه کنند.. مردم نیز به این درخواست جامه عمل پوشاندن و بیش از ۴۰۰ هزار نفر هرمزگانی به ایشان رای دادند.
.
و با این کار شعاع فعالیت نماینده ی رقیب را به یک مسوولیت محدود نمودند. هدفی که برای رسیدن به آن سال ها پیش تکرار اما با شکست موجه شده بود.
.
امروز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۸ یک یادداشت به نام سید محمدرضا طباطبایی روی خروجی خبرگزاری فارس معتبر قرار گرفت. به نظر می رسد نویسنده ی این یادداشت خود عضو اصلی حلقه ی وصل مردم و نماینده ی فعلی مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری باشد. که این چنین محتوای محافل خصوصی خود و دوستان نزدیک به خود را با صدرالساداتی برملا می کند.
.
و حرف و حدیث هایی پیرامون اندیشه های صدرالساداتی را در سطح افکار عمومی جامعه طرح می کند. در این قسمت چند جمله از این یادداشت را با هم مرور می کنیم.
.
(( او رسماً این پیروزی را به واسطه حضور و نَفَس حقه استادش عنوان کرد و به فاصله کوتاهی بعد از انتخابات، دعوت کرد تا مردم پای صحبت مرشدش غفار عباسی بنشینند.))
.
(( شگفتی آفرینی‌ها به همین جا ختم نشد و پس از چند ماه، خود سید روح الله برای خیل مشتاقان، کارگاه استفاده عملی از قرآن گذاشت.))
.
((صدرالساداتی در آن کارگاه گفت «هر بار که قرآن را باز کنی، قرآن همان زمان برای شخص تو و به تناسب موضوع تو نازل می شود پس به هر چه که آمد به عنوان حجت عمل کن!!))
.
همگی ما خوب می دانیم که از به هم پیوستگی نقطه خط به وجود می آید. و اندازه یک خط مستقیم بستگی به تعداد نقطه هایی دارد که در امتداد هم قرار می گیرند.
.
اگر این اصل را از زبان ریاضی به زبان اجتماعی تغییر بدهیم چه اتفاق ممکن است بیافتد. بله اگر ما هر نیروی انقلاب را یک نقطه فرض کنیم در امتداد این فرضیه به جبهه ی انقلاب اسلامی در استان دست پیدا خواهیم کرد. که پیش قراولان این جبهه خواص ساکن و ریش سفیدان این سامان می توانند باشند.
.
الان با گذشت قریب چهار سال از انتخاب نماینده مذکور می گذرد. و رفتارهای غیر اصولی و غیر مسوولانه ی ایشان خط انقلاب را در استان دچار شکاف و تردید همراهی نیرو های انقلاب کرده است. و بگو مگو های شدیدی بین موافقان و مخالفان از نتیجه گراه دهندگان به وجود آورده است. البته نوشتن یادداشت با موضوع نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری کار خوبی است اما کار بهتر آن بود که شما در همان زمان که متوجه نوع اندیشه و بافت فکری ایشون می شدید مردم را از نیمه خالی لیوان آگاه می کردید. الان که کارد به استخوان رسیده است. روشنگری می کنید. این کار عمل شما و هم فکرانتان را نزد مردم فهیم هرمزگان تطهیر نمی کند.
.
مردم سوال دارند که آیا با این نتیجه اعتماد خود را به خواص ادامه بدهند. یا ادامه ندهند. و چرا خواص چنین حرکتی انجام داده اند و چه چیزی را می خواستن بدست بیاورند؟ مگر استان هرمزگان خلاء عالم دینی در تراز نمایندگی مجلس خبرگان رهبری دارد؟ اگر این خلاء در استان نیست و استان مملو از عالمان دینی است. چرا این خواص در برابر تصمیم شورای نگهبان سکوت کردند. و تن به انتخاب نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری جناب آقای صدرالساداتی دادند. و اساساً چرا ذهن خواص ساکن در استان هرمزگان همواره به دنبال رصد عالمان دینی از سایر بلاد کشور است. در دوره های قبلی نیز این رفتار تکرار شد. و آقای محمدی را آوردید…. شما نان و نمک این استان را می خورید. چرا یکی از عالمان دینی بومی این استان را علم نمی کنید و به مردم استان گراهش نمی دهید. دنبال چی هستید؟مگر مدعی کار برای رضای خدا نیستید.؟!
.
به نظر می رسد. این ذهنیت نتیجه ی جز شکاف در حرکت خط انقلاب نخواهد داشت و نقطه ها را یکی پس از دیگری از خط خارج خواهد کرد. و نتیجه این می شود که استان علیرغم قرار گرفتن در ردیف سه استان ثروتمند کشور متاسفانه جزء پنج استان فقیر کشور قرار بگیرد.
.
ای آقایان که شعار خدمت به مردم استان هرمزگان از شما شنیده نمی شود. چقدر به فکر بومیان اصیل و واقعی این شهر و استان هستید. تا چه اندازه به درک رنج و مشقت اقتصاد روزانه انها رسیده اید. امروز بومیان این بوجود آورندگان اصلی شهر بندرعباس این قوم فراموش شده در کدام ردیف برنامه ی ریزی استان قرار دارند.
.
در پایان از تمامی خواص و بزرگان ساکن در استان هرمزگان که دخالت مستقیم و غیر مستقیم در انتخاب جناب آقای روح الله صدر الساداتی به عنوان نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری شده اند.
.
شدیداً گله مندیم و تقاضا می کنیم که ضمن اعلام برائت عمومی از ایشان و نیز بابت به انحراف کشیدن اعتماد عمومی از مردم فهمیم و خونگرم استان خاضعانه عذرخواهی کنند. تا قفل محکمی باشد. بر معرفی آخرین ورود یک نماینده از خارج استان در عرصه ی انتخابات آینده انشالله.

 

نگارنده : محمد ثابت قدم

همچنین ببینید

سربازی ولایت هنر حاج قاسم

سربازی ولایت هنر حاج قاسم سردار بی ادعایی که هنرش سربازی ولایت بود. ملت ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *