خانه / یاد داشت مهمان / بسم الله قاصم جبارین

بسم الله قاصم جبارین

بسم الله قاصم جبارین

ترور سردار سلیمانی یعنی ترور ستون ارامش خاورمیانه

به نظر میرسد مراسم تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی رضون الله تعالی علیه در طول تاریخ جامعه بشریت یکی از بی نظیرترین و با شکوه ترین مراسمات باشد . برای رمزگشایی از این پدیده نادر بهتر ان است به شخصیت حقیقی و حقوقی او رجوع نمائیم

سردار سلیمانی عالی ترین مقام نظامی و امنیتی کشورمان را دارا بود، ولی بر خلاف مقامش هرگز نخواست با ژست جایگاهش در هیچ مکان و زمانی ظاهر شود . بی شک ابعاد وجودی این شهید والا مقام بسیار گسترده تر از ان است که بشود در مورد ان قلم زد

حفظ کرامات انسانی ، خودساختگی ، هوش و فهم عمیق بخشی از فضایل اخلاقی بی نظیر او بودند و این خصایص از او چنین شخصیتی ساخته بودند که ان جمعیت عظیم و پرشور صرف نظر از پوشش وسن و سال با گرایشهای مختلف سیاسی ، اجتماعی و مذهبی حضور یابند و با شکوه هر چه تمام تر پیکر او را تشییع کنند.

اینگونه تشییع باشکوهی را می توان چنین تحلیل کرد ؛ وقتی به یکی از مدافعان غیرتمند تمدن کهن ایران اسلامی تعدی شود ایرانیان غیور ان را بر نمی تابند و علیه ان به پا میخیزند .

مردم به درستی درک کرده اند شهادت چنین شخصیتی به دست بیگانگان ، تجاوز به کیان و هویت ملی شان بوده است .

اکنون اذهان عمومی برایش سوال مطرح است که آیا دیگر می توان چنین شخصیت بی بدیل و مردمی را در خاورمیانه یافت؟

کوردلان اجنبی و برخی از ساده لوحان داخلی بر این باورند که سردار سلیمانی یک تروریست قهار بود این بدخواهان و تهمت زنان هرگز نمی خواهند بفهمند که دفاع و حراست از کیان و ناموس مسلمانان سرلوحه کار سردار سلیمانی بود .

وطن پرستی که تمام قتل و کشتارهای هشت ساله جنگ حق علیه باطل را نادیده میگیرد و به حمایت از مردم مسلمان عراق به پا می خیزد .

باید هرگز فرامش نکنیم که اگر داعشی ها بغداد را تصرف میکردند جهان ناچار دولت داعش را به رسمیت می شناخت و به این ترتیب یکی از خوفناک ترین حکومت تروریستی تاریخ شکل میگرفت .

جهان در چنین وضعیتی بود که سردار رشید ایران زمین با نبوغ ذاتی و تجربه هایش در مقابل داعش ایستاد و سیاستمداران غربی تنها نظاره گر او بودند و می دیدند که چطور سردار سلیمانی سد راه وحشیان داعشی شده است. و همه ی هزینه های مجاهدت هایش را نیز می پردازد .

بی شک با فرماندهی او بود که دوران وحشت و ترور داعش پایان پذیرفت . از این رو جنابتکاران خبیث حاج قاسم را مانع بزرگی برای رسیدن به اهدافشان در منطقه می دیدند به همین سبب مزدوران بز دل ، ژنرال بزرگ جهان حاج قاسم سلیمانی را در صبحگاه سیزدهم دیماه نود و هشت به شکلی کاملا ناجوانمردانه و ناسازگار با قواعد بین المللی در فرودگاه بغداد ترور کردند

نگارنده حقیر بر این باور است : ترور سردار سلیمانی یعنی ترور ستون ارامش خاورمیانه

نگارنده : جلیل نمازی

همچنین ببینید

شهید سلیمانی قویتر از سردار سلیمانی

شهید سلیمانی قویتر از سردار سلیمانی ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی در چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *